• Ürün Görseli
  Kadın'ı okudunuz.
  Bu da Adam.

  Diyebilirsiniz ki...
  Kadının karşılığı erkek değil mi?
  Bence değil.

  Çünkü her kadın kadın ama...
  Her erkek adam değil.

  Herifleri yazmamayı tercih ettim!

  Elbette memleketin tüm adamlarını sıralayıp bir kitaba sığdırabilmek imkânsızdır...
  Peki nedir?
  Farklı zamanlarda farklı ortamlarda yaşayan hatta birbirleriyle hiç tanışmamalarına rağmen
  ortak zihniyetin ortak karakterin ortak paydasıdır Adam.

  Yıkılsın diye karşıdevrim kazmalarıyla kolonlarına kolonlarına vurulan Türkiye bugü...
  %37
  İNDİRİMLİ
  15,75 TL
SİZİN İÇİN ÖNERİLERİMİZ
 • Ürün Görseli
  2002 Yılında Ak Parti'nin Girdiği İlk Seçimde Tek Başına İktidar Olmasıyla Kapıları Aralanan Yeni Bir Siyasi Dönem... Ve Bu Yeni Dönemin Birlikteliğinde Gelişen Sosyolojik Ve Politik Ortamın Akla Ziyan Altyapısında Kaleme Alınan Yazılar...

  Tümüyle yaşanmış olaylar söylenmiş sözler ve çeşitli gazetelerde yayımlanmış makalelerin yer aldığı iki ana bölümden oluşan kitapta türkiye'nin tek bir siyasi iktidar eşliğinde geçirdiği zaman diliminde yaşananlar yer yer mizahi üslup yer yer direkt alıntılarla birebir aktarılıyor.

  "Şeriat geliyor" söylemlerinin yarattığı atmosferde adı...
  %24
  İNDİRİMLİ
  22,80 TL
 • Ürün Görseli
  Bir kez anlatmayagörsün insan "Her şey anlatılabilir. Başlamak yeter sonra çorap söküğü gibi gelir kelimeler."

  En vahşi sırları bilme merakı insanı işlenen suça ortak eder mi? Masumiyetin yitirilişi dinlemekle başlıyorsa susmak hiçbir şeye çare değildir artık. Belki de konuşmadan ve eylemeden duramayan insanın salt varlığıdır tüm suçların nedeni ve sonucu. Katil de odur izleyen ve izleten de. Kelimelerin sonsuz olasılıkla dizildiği dünyalarımızda tüm sonlar ve ölümler tüm aşklar ve başlangıçlar kendini dille var eder.

  Marías yine derinlerden gelen sesiyle sıradan insanın...
  %30
  İNDİRİMLİ
  12,60 TL
 • Ürün Görseli
  "İnsanlar er geç bir gün öleceklerini hâlâ biliyorlar mı? Hayır bilmiyorlar. Naçizane fikrimi soracak olursanız bunu unutmuş oldukları için çok şanslılar."

  Galápagos Adaları'na hoş geldiniz. Her şey bir milyon yıl önce MS 1986'da koca beyinli atalarımızın burada mahsur kalmasıyla başladı. Dünya bir felaketin pençesinde cebelleşirken Galápagos ahalisi sadece insan soyunu sürdürmekle kalmayacak yepyeni bir ırkın küçük beyinlilerin ortaya çıkmasına da öncülük edecekti. Peki bu "geri evrim"e bir milyon yıl boyunca tanıklık eden anlatıcımız kim dersiniz? Elbette Kurt Vonnegut evreninin v...
  %30
  İNDİRİMLİ
  16,80 TL
 • Ürün Görseli
  Düşüncelerinizde boğulmayın zihninizi evcilleştirin!

  Yirmi birinci yüzyılın kavanozlara kapatılmış kelebekleri olarak hepimiz çarpık düşüncelerimizi gerçeklik olarak kabul etmeye alıştık. Hepimizin mekanizması aynı: Acı çekiyoruz gülüyoruz öfkeleniyoruz söyleniyoruz. Sert kabuklarımızın altında kırılgan varlıklar yatıyor. Oysaki bir adım geri çekildiğimiz zaman duygu ve düşüncelerimizi de tıpkı sesler tatlar ve görüntüler gibi zihnimizden gelip geçen şeyler olarak deneyimlemek mümkün.

  Ruby Wax kafamızın içindeki eleştirel seslerin bizi nasıl delirttiğini kendi zihnimizi ...
  %27
  İNDİRİMLİ
  19,71 TL
 • Ürün Görseli
  Pınar sevgilisi ile çıktığı Rusya gezisinde yetmiş yıl önce ölen büyük dedesini tanıyan yaşlı bir çiçekçi kadın ile tanışır. Gazeteci olan genç kız Türkiye'ye döndüğünde ailesi hakkında bir kitap yazmaya karar verir.

  Rusya'da Türk istihbarat ajanı olarak görevliyken bir cinayete kurban giden dedesi Bekir Sami kitabının başkahramanı olacaktır.

  Dedesinin geçmişini araştırmaya başlayan Pınar yetmiş yıllık bir devlet sırrının yeniden gündeme gelmesine sebep olur. Bekir Sami'ye ait bilgiler çok gizli mührü ile saklanmaktadır. Ve bu dosyanın açılması üç devletin istihbarat örgü...
  %32
  İNDİRİMLİ
  17,00 TL
GÜNÜN FIRSATI
Kayışdağı Mah. Baykal Sok. No: 50/A / Ataşehir / İstanbul / Türkiye   Telefon : 0 (216) 660 10 53     
E-Posta : destek@kulturperest.com.tr
© 2016 Tüm Hakları Saklıdır